Březen 2017

Matkou v 15 ti? Můj názor

30. března 2017 v 21:56 | Vicolla |  Diare
Ahoj, jaký na tohle mám názor? Jednoduše.

Být matkou v 15 ti letech je velmi obtížné. Myslím, že lidé by měli přemýšlet, jak to všechno zvládnou. Já sama bych na interrupci nikdy nešla. Je to přece jenom život, který se mohl prožít. Ale dívky jsou různé a většinou je potrat jedinou možností. Všichni se ale shodneme na tom, že se to vždycky dá vyřešit jinak. To je pak velmi těžké. V patnácti, nebo méně letech se starat o dítě, které by klidně mohlo být ještě vaším souruzencem. Bohužel v tak mladém věku jsou maminky nezkušené a měli by jim s dítětem pomoct rodiče.

Samozřejmě taky můžete jít na potrat a tím bude všechno "vyřešeno". Za rok 2009 máme celkem 40 528 motratů v České republice. Za rok 2012 pak zhruba 37 tisíc. Představte si, kolik je to malých dětí. Jsou také páry, které je mít nemůžou. To říkám jen pro srovnání. Uvědomte si to a udělejte si vlastní názor. Chápu, že to někdy nejde jinak.

Teď už to, moji čtenáři, nechám na vás, co si o tom budete myslet. Je to jen názor 14 ti leté holky.

XOXO Vicolla :)

Citlivka

29. března 2017 v 22:50 | Vicolla |  Diare
Ahoj, dnes bych se vám zase chtěla s něčím svěřit. Jsem totiž strašná citlivka. Hodně věcí, filmů i písniček mě dokáže opravdu dojmout. Někdy jsem doma a najednou se jen tak rozbrečím. Znáte to někdo? Prostě jen brečíte a nedokážete říct proč. Všechno na vás spadne. Doufám, že tohle neprožívám jediná. Naopak se mi přihodila nedávno událost, při které jsem měla tolik pocitů dohromady, že ze mě nevyšel ani jeden.

Další věcí je láska. Já skoro ani nevím,co to je zač. Jsou tady ale lidé, které miluju nejvíc na světě. Je to moje sestra a rodiče. Rodina. Babičky, tety a další příbuzní. Taky mám ale kamarády. Naši třídu taky miluju strašně moc. Jsme jedna velká parta a není nikdo,koho bych neměla ráda. A teď nastává problém. Jsem v deváté třídě a za 3 měsíce se rozejdeme každý jinam. Je to hrozné a s kamarádkou jsme se nad tím vybrečeli už víc než dost. Třída je fakt úžasnej kolektiv, všichni se máme rádi. Bojím se, jak po 9 ti letech s něma zvládnu odejít. Jak bych to vůbec mohla zvládnout. Je mi smutno už kdyz na to pomyslím. Napište mi jakou třídu máte vy a jestli to máte podobně.
XOXO Vicolla :)

Zkouška Ohněm: Sám život?

28. března 2017 v 23:03 | Vicolla |  témata týdne

Život

Milí čtenáři, když se řekne Zkouška Ohněm, vybavím si život samotný. Život chystá různé zkoušky. Žít umí každý blbec, ale prožívat život, to je něco jiného.

Život je od toho, aby jsme si ho co nejvíce užili. I já jsem se rozhodla, že ten svůj něčím obohatím. Chtěla bych si udělat seznam věcí, které bych chtěla udělat. Něco zábavného, šíleného. Například: V plavkách v deši, Podívat se do New Yorku, Přespat s kamarádkou ve stanu, Plavat v ledové vodě... Je toho spousta. Jen musíte přijít na způsob, kterým se chcete chopit vašeho života. Nesedět celý den doma.

Už jsem tady mluvila o zkouškách který nám život dává. Jsou to například velká rozhodnutí například: výběr školy, zaměstnání, žádost o ruku, děti, dům... Všechno závisí na rozhodnutí. Správném rozhodnutí. Jedním špatným by jsme mohli být bez rodiny, přátel i domova. Nemyslím si, že ty "zkoušky" budou dělat problém někomu, kdo bude svůj živoz brát vážně. Měli bychom být rádi, že život je celkem dlouhý a cenit si ho. Zkoušky mohou být všude. Narození, náhlá smrt někoho blízkého, nemoc... Hledejte ale v tom co nejvíc dobrého. Snad vám to taky přijde tak, jak mně.
Jak chcete strávit vy svůj život? Co je váš koníček? Chcete něco poradit??
Pište

XOXO Vicolla :)

Kdo je pro mě hrdina?

26. března 2017 v 20:34 | Vicolla |  témata týdne

Můžete jími být všichni

Celebrity jako je Taylor swift, Emma Watson, Jackie Chan, Shakira, Angelina Jolie, George Clooney, Matt Damon, Elton John nebo Joanne Rowlingová. Ti všichni pomáhají a jsou hrdinové. Ale nemusíte být celebrity, aby jste byli hrdinové dnešní doby. Hrdina je každý, kdo se chová slušně a pomáhá světu. Nebavím se tady jen o charitě a afrických dětech. Podívejte se sem, do Evropy, do Česka. Je tady taky spousta lidí, kteří potřebují pomoct. Bezdomovci jsou jen malou částí, kterou myslím. Pomáhejte babičce s taškou, mamince s nádobím a nákupem. Není to úplně příjemný, ale pusťte tu starou paní si sednout v autobuse. Pomožte kamarádovi s úolem, pujčte sestře to, co potřebuje. Tím klíčovým slovem je POMOC. Ať děláte cokoliv užitečného, jste pro mě hrdinové. Na to nezapomeňte! Jinak děkuju vám za milé komentáře a přečtení. :) Určitě si přečtěte mé minulé články o anorexii, Emmě Watson nebo o táboru. Ahoj moji "hrdinové".
XOXO Vicolla :)

Příjímačky?

25. března 2017 v 15:48 | Vicolla |  Diare

Jak to všechno zvládnout?

V tomto článku vám povím něco o příjímacích zkouškách na střední školu. Příjímačky už se blíží. Zajímá vás, jak se vyvarovat stresu? Jak dlouho se učit? Co se učit? Čtěte dál.
Mě samotnou příjímací zkoužky ještě čekají. Protože už mám přípravu za sebou, mohu vám povědět, kdy já jsem se začala učit a jakým způsobem.

1. Kdy?

Já jsem s přípravou začala hned v září deváté třídy. V září jsem si tiskla cermat testy a různé testy z webu. Některé už jsem začala vyplňovat. Nebylo to ale ani moc učení. To jsem začala až v listopadu. To je podle mě ideální doba, kdy se začít intenzivněji učit. Ve škole nám nabídli doučování jak z češtiny, tak z matiky. Pokud vám toto škola nenabízí, budete to muset zvládnout sami, nebo si vyhledat pomoc jinde. Hlavně buďte vklidu a nic se nemá přehánět.

2. Testy

Testy jsou od společnosti Cermat. Můžete si koupit knihy s testovacíma úlohama. Já mám například tyto:

Stáhnout si testy můžete zde: http://www.cermat.cz/testova-zadani-k-procviceni-1404035402.html

Stres

Stres je jednou z hlavních potíží u příjímaček. Musíte to ale zvládnout. Nedoporučuje se, aby s vámi ke zkouškám chodili rodiče. Je to samozřejmě na vás. Den před zkouškama se už neučte! Dobře se vyspěte a relaxujte. Snězte čokoládu a snažte se to vydržet.

Pomoc, já nic neumím!

Toto je častá fráze, nebojte se. Umíte to. Pokud vám ještě něco nejde, zopakujte si nebo se na to zeptejte rodičů. Ale musíte si věřit. Řekněte si: Udělal/a jsem maximum. Když tohle splníte, nebojte, podaří se.

Já jsem ještě příjímačky nedělala. Dufám, že nebudu muset dělat druhý kolo. :D Napište kdyžtak do komentářů, jak jste zvládali vy příjímačky. Až se dozvím, jestli jsem se dostala, dám vám vědět (pokud budete chtít). Všem držím palce a doufám, že vám to alespoň trochu pomohlo.
XOXO Vicolla :)


Emma Watson

25. března 2017 v 14:21 | Vicolla |  témata týdne
Hrdinové dnešní doby - Emma Watson
Ahoj, píšu tento článek, abych vám řekla, kdo je pro mě tím hrdinou dnešní doby. Ano, je to Emma Watson proslavená v roli Hermiony v Harry Potterovi. A víte proč? Protože pomáhá. Bojuje za ženská práva a pravidelně podporuje UNICEF. To snad všichni víte co je. Začala také s hnutím He for She na podporu rovnosti a proti diskriminaci žen ve světě. Svým fanouškům řekla, že místo dárků pro ni, mají posílat peníze charitativním organizacím. Tato žena je opravdu silná bojovnice za ženy. Moc to obdivuju. Taky by jste se měli zamyslet nad pomáháním, protože někteří to potřebujou. Až budu starší, chtěla bych dokázat pomoct hodně lidem. Jakýmkoli způsobem. Na diskriminaci mám podobný názor jako ona. Ženy by neměly sedět doma a vařit. Myslím, že mají stejné právo jako muži. A to v práci, společnosti i v životě. Je pro mě velkou hrdinkou a jsem ráda, že dělá, to co dělá. A to je správné. Tímto článkem jsem vám chtěla o ní říct to, co jste možná něvěděli. Děkuju, že jste si to přečetli.
XOXO Vicolla :)

tábor

24. března 2017 v 0:23 | Vicolla |  Diare

Tábor


Uvítání

23. března 2017 v 23:31 | Vicolla |  Diare

Vítejte na mém blogu

Ahoj, já jsem Vicolla. Vítejte na mém blogu, založeného 23. března 2017. Jsem normální teenagerka a budu sem psát své příběhy. Pro začátek bych chtěla říct, že se vám budu snažit pomoct s vašimm problémy, ať to bude cokoliv. První bych vám ráda řekla já něco o sobě. Moje nejoblíbenější barva je tyrkysová a vínová. Vyzařuje z nich klid a jistota. Proto je mám tak ráda. Miluju Eda Sheerana. Je prostě skvělej. Můžete mi napsat, jestli ho máte taky rádi. Pro začátek tady bude jen pár čtenářů, s tím počítám, ale chtěla bych se tomu věnovat déle. Další věc, kterou chci, aby jste o mě věděli je ta, že nesnáším zmatek. Když je něco moc uspěchané, je to k nevydržení. Přímo to nenávidím. Stres. To by bylo pro dnešek všechno. Zítra napíšu znova.
XOXO Vicolla :)