Duben 2017

Život jako bublina

28. dubna 2017 v 15:11 | Vicolla |  témata týdne
To, že žijeme v bublině můžeme chápat různě. Ale je to pravda. Vzhledem k tomu, že bubliny stoupají vzhůru, se životem je to přece podobně. Celý život stoupáme výš a výš. Dosahujeme různých snů a cílů, rosteme, získáváme víc a víc informací a vědomostí. Vlastně všechno dobré, co děláme nás posouvá o level výš. I to, co dobré není, protože i to je součást života. A přesně jak se říká: Chybami se člověk učí. A je to opravdu tak. A teď si ale musíme uvědomit, že ta bublina někdy praskne. Nezůstane celá navždy. No a my se taky přece někdy složíme z věcí, které jsou nám velmi nepříjemné. Ale pokud uděláme něco opravdu špatně, může nás to stát hodně. Bublina praskne a my společně s ní spadneme k zemi. To asi není úplně dobré. Bohužel musíte hlídat, aby vaše bublina (život) k zemi nešel a dát mu více toho vzduchu, který nás pohání výš.
XOXO Vicolla :)

7 miliard originálů

19. dubna 2017 v 16:51 | Vicolla |  témata týdne
Ahoj, slyšíte to na každém rohu, v každé škole, na téměř všech blogách, ale stejně to spoustu mladých lidí nechápe. Teda zejména holky. Proč se musíte řídit podle ostatních? Každý je originál tak si toho važte. Na světě je spoustu hloupích lidí.

Prvním typem hloupích jsou ti, co ubližují ostatním. Jak někoho někdo může zabít? Nebo třeba znásilnit? To musí být pořádnej debil. Ale lidi se takoví rodí a s tím asi my, ti normální nic neuděláme. Z takovéhle stupidity už nevyrosteš.

To ale neplatí o druhém typu hloupích lidí. To jsou zejména děti, které se nechovají zrovna nejlíp. Pomlouvají, šikanují a nadávají. Ale přece jenom... Můžou z toho vyrůst

Těch ostatních je nejvíce. Neumí si vytvořit svůj vlastní názor. Když jste ve skupině přátel, kde mají všichni stejný názor, ale vy jiný, nemusíte se zařizovat podle nich. Vždyť máte svoji hlavu a nesmíte se nechat oblbnout. Například média. Ty oblbují nejvíce. Vezměte si hru modrou velrybu. Určitě všichni znáte. Kdyby o tom média tolik nemluvily, nikdo by o tom nevěděl a tím pádem by to bylo míň rozšířené. A rovnou když jsme u toho, ti, co to hrajou jsou taky hloupí. Važte si života a nezapomeňte, že na světě je 7 miliard originálů lidí, takže holky, nenechte se strhnout partou a mějte vlastní názor.
XOXO Vicolla :)

Být vzorem

18. dubna 2017 v 22:47 | Vicolla |  Diare
Ahoj, máte mladší sourozence? Mladší kamarády nebo jen lidi, kteří se vámi inspirují? Tak to můžete mýt skvělý pocit!

Osobně jsem se rozhodla psát tento článek, protože jsem si před chvílí uvědomila, že jsem vlastně vzorem mnoha lidem. Například mojí sestře. Ona to sice nepřizná. Když jsem se jí na to zeptala: Leni? Jsem tvým vzorem? Odpověď byla Ne, protože se podle tebe neřídím.
Vidíte? Nikdy by to nepřiznala, ale kdyz něco udělám já, ona udělá podobnou věc. Když učiním nějaké rozhodnutí, rozhodne se stejně. Protože je mladší, můžu jí pomoct s učením ve škole i s ostatními problémy. To je skvělý. Mám spoustu mladších kamarádů a měla bych se chovat tak, abych jim byla vzorem správného chování ne toho špatného. Protože lidi, kteří si neváží mladších sourozenců a mladší kamarády navádí ke kouření nebo špatným věcem jsou blbci. Takže se snažte být dobrým vzorem a milujte svoje sourozence. Napište mi, jaké máte bratry a sestry.
XOXO Vicolla :)

Dívka ve vlaku

18. dubna 2017 v 22:20 | Paula Hawkins |  Knihy

film nebo kniha?

Ahoj, určitě už jste slyšeli o světovém bestselleru Pauly Hawkins. Příběh vypráví o rozvedené 35 ti leté ženě Rachel. Každý den dojíždí do práce vlakem a pozoruje mladý zamilovaný pár bydlící nedaleko domu, kde také dřív bydlela. Rachel je alkoholička a jednu noc se ji to trochu vymklo kontrole. No spíš hodně. Probouzí se nahá, počůraná a celá od krve. Co se jí to jenom minulou noc stalo? Tuhle otázku si Rachel pokládala dost často a snažila se dostat ze svého "okna". Když zjistila, že se ztratila žena, kterou pravidelně pozorovala z okna vlaku, zkoumá ještě víc to, co se jí stalo a snaží se na to přijít. Příběh skončí opravdu nečekaně. Za mě kniha 10/10. Napínavá detektivka, kterou můžete číst třeba pořád dokola.divkave vlaku
Film nebo kniha?
Za mě vítězí jednoznačně kniha. Film byl taky skvělý, ale nedokážu si představit, jak bych děj pochopila, kdybych nečetla knihu. Ale taky byl dobrý. Herečka svou roli zahrála dobře. Ale dobře je za tři takže asi tak nějak se mi film líbil. Byl dobrý ale s knihou nesrovnatný. Určitě knihu. Děkuju za přečtení minulých článků a článek můj cíl měl velký úspěch. Knihu doporučuji film taky, ale až po knize. Určitě si přečtěte. Na věkové kategorii nezáleží :)
XOXO Vicolla :)

Rose Madder

17. dubna 2017 v 21:40 | Stephen King |  Knihy

Rose Madder

Ahojte. Myslím si, že moc z vás tuto knihu nečetlo nebo vůbec nezná. Hlavní postavou je mladá žena Rose (Rosie). Je vdaná za sadistického policistu, který s ní brutálně zachází. Jednoho dne se Rose rozhodne od něho utéct a začít život odznova. Stále jí provází strach z jejího manžela, který ji celou dobu hledá. V malém antikvariátu spatří zvláštní obraz starověké kněžky v růžovém rouchu na pozadí pohanského chrámu. Při pohledu na obraz pocítí zvláštní, silné pohnutí a rozhodne se ho koupit. Když ho doma pověsí na zeď, obraz se stane branou do tajemného světa, ve kterém se dějí zvláštní věci.
Rose madder


Více už vám prozrazovat nechci. Jako každá kniha od Stephena Kinga je tato trochu brutální, ale miluju ji. Četla jsem ji na prázdninách v chorvatsku a místo plavání v moři jsem seděla na pláži právě s touto knížkou. Další z těch, od které se nedá odlepit. Čtete ji furt ale i tak dlouho. Kniha má 488 stran. Je spíše pro starší věkové kategorie. Tak 15 + i když já jsem jí četla ve 14 ti a moc se mi líbila. Ten věk samozřejmě záleží na vás, jestli to chcete číst nebo ne. De spíše o to, že někdy se tam objevují sexuální a násilné věci. Ale není to tak hrozné. Určitě si ji přečtěte!!! Je to něco, co vás přenese úplně někam jinam až se někdy bojíte co bude dál. S. Kinga miluju a budu číst další jeho knihy.
Tak to by byl můj názor. Určitě doporučuju, ale určitě spíš těm starším

XOXO Vicolla :)

Hodnotím Eliss

17. dubna 2017 v 20:56 | Vicolla |  Hodnocení blogů

http://zoma.blog.cz/

Toto je odkaz na blog, který budu dneska hodnotit.

VZHLED STRÁNKY:
Eliss asi ráda poslouchá nirvánu jak jsem si všimla. Pro fanoušky této skupiny určitě úžasný vzhled. Nejsem nějaký fanda, ale vzhled se mi líbí. Není to moc přeplácané. Takže za mě
8/10


MENU:
S tou přeplácaností je to tady trochu jinak. Máš tam trochu moc těch obrázků, ale není to tak hrozné. Jde vidět, že máš spoustu oblíbených blogů a to je fajn. Taky ten tvůj mám v oblíbených. No máš opravdu hodně druhů článků. Nejvíce mě zaujaly beauty a recenze na knihy.
7/10

POČET ČLÁNKŮ:
Tady nemusíte mít strach, že nebudete mít co číst. Každý si vybere to, co ho zajímá. Velké plus a
10/10

OBSAH:
Tvoje články se mi celkově líbí. Líbil se mi článek jak si zpříjemnit podzim. Ten je pěkný. Články jsou i vtipné.
9/10
Celkově mě tvůj blog velice zaujal a budu dál číst tvé články a vy byste měli taky!
http://zoma.blog.cz/

Série Selekce

17. dubna 2017 v 11:32 | Kiera Cass |  Knihy

Kiera Cass - Selekce

Ahoj, doma mám velkou knihovničku a tahle kniha je tam první. Mnoho z vás ji jistě už četlo, tak teď vám o ní něco řeknu já. Tato kniha je začátek série Selekce, která má asi 6 dílů. Selekce, Elita, První, Dcera, Šťastně až navěky, Koruna. Poslední díl ještě není v České reepublice ale už se na něj můžete těšit. Na facebooku Kiery Cass psala, že je to už oficiálně poslední díl. Mnoho z vás to zklame tak jako mě.
selekce

SELEKCE
Ale co se týče knihy, je to jedna z mých oblíbených. Samozřejmě znám spoustu lepších knih, ale tato je taková oddychovka. Varuju vás. Začala jsem číst a už jsem prostě nemohla přestat. Někdy jsem prostě celý den seděla a četla. Je to takový vklouznutí do jiného, pohádkového světa. Je to o Americe, která se přihlásí do soutěže, ve kteé výherkyně si vezme prince Maxona. No nebudu to tady rozepisovat. Každopádně kdo miluje takovéto příběhy o lásce, určitě si to přečtěte. Já osobně zamilované princeznovské příběhy nečtu, ale tohle je prostě skvělý.
ELITA
Elita je pokračování, kde se ostatní soutěžící dostávají spolu s Amerikou do užšího výběru.Je to vlastně tak stejně dobré jako selekce. Děj pokračuje a stává se ještě více napínavým.
PRVNÍ
Tady už se dozvíme, kdo se stane tou výherkyní a ženou prince Maxona. Už vám více prozrazovat děj nebudu.
DCERA
V této knize si už dcera prince Maxona vybírá selekcí ženicha. Je to zajímavé, ale princezna se mi zdá trochu moc sebevědomá. Napište mi jestli vám to taky tak přijde.

No celou sérii bycch ohodnotila tak 7/10. Je to zábava a super na cestu vlakem nebo večerní čtení pod lmpičkou. Určitě doporučuju jak mladším, tak i starším milovníkům těchto knih.
XOXO VIcolla :)

Můj cíl

17. dubna 2017 v 9:38 Diare
Upřímně, ani přesně nevím, o čem tento článek bude. Musím ale využít toho, že teď mám slovo já. Můžu se tak s váma podělit o spoustu věcí. Například jaký mám cíl s mým blogem.

Cíl tohoto blogu není mít spoustu komentářů a sledujících. Samozřejmě jsem moc ráda, když si můj článek přečtete. Jedna holčina psala na facebook, že má denně jen 200 shlédnutí. No promiňte, ale co já bych za to dala. Nejvíc jsem měla 170 a to už jsem byla moc ráda a ona si stěžuje. Já chápu, že pro někoho to může být málo, ale pro mě je 200 hodně. Tím jsem chtěla říct, že každý bere normu jinak a mým cílem je sdělit vám své pocity a názory. A když si to nikdo nepřečte, už to
není moje starost. A vy by jste si měli vážit toho, když vůbec někdo napíše komentář.

Další věcí je, proč jsem si blog založila. Bylo to hrozně náhle. Já jsem ten typ člověka, který si všechno píše. Ale naprosto všechno. Hrozně to uklidňuje. Píšu knížku, deník, wattpad. blog... Prostě všechno. A blog mi hrozně pomáhá. Můžu vám všechno říct, ať to čte kdokoliv. Je to fajn se podělit o všechno, co potřebuju říct. Takže asi proto jsem si založila blog. Líbila se mi představa, že jsem vpodstatě "anonym" i když někteří mě asi znají. TO byl ten důvod. Takže vám, čtenářům moc děkuju za to, že čtete moje články. Mohli by jste mi každý do komentáře poslat svůj blog? Přečtu si to a nově zakládám i rubriku, nebo sérii, kde hodnotím vaše blogy. Kdo by chtěl, tak v pravo mi můžete poslat zprávu, nebo do komentáře.
XOXO Vicolla :)

Chcete napsat knihu?

12. dubna 2017 v 21:41 | Vicolla |  Diare

Chcete napsat svou knihu?

No rozhodně se všichni shodneme na tom, že téměř každý někdy přemýšlel, jak vydat vlastní knihu. Nebo je to i vaším snem.
Ano, je to můj sen, kterého se rozhodně nevzdám. O mém psaní se dozvíte na konci článku, ale teď čtěte dál.

Co proto udělat?

1. Nápad
To je vám asi jasné. Musíte mít nápad na dění celé knihy. Vymyslete děj a sepište, o čem by to mělo být. Stejně to úplně nedodržíte, ale tohle je úplný základ.

2. Počet
Další věc, kterou si musíte uvědomit. Určete, kolik přibližně chcete stran a jakou velikost papíru.

3. Psaní
Já mám osvědčený blok. Mám jeden takový sešit, do kterého příběh píšu. Můžete psát klidně i někam jinam nebo do počítače. Příběh už je na vás.

4.Word
Zvolte si velikost stran, okraje, přední stranu, záhlaví, zápatí, velikost a druh písma. Poté můžete začít příběh přepisovat do wordu nebo do jiného podobného programu. Přepisem zjistíte různé chyby a můžete něco ještě pozměnit.

5. Přečtení a tisk
Doporučuju najít si stránky jako tiskový expres nebo jiné. Můžete si pár výtisků sami vytisknout. Je dobré, aby jste dali knihu přečíst kamarádům nebo rodině. Zjistit, jestli jste ji napsali dobře. No ale tisknout ji ještě nemusíte. Můžete jí nechat v počítačové formě ale také si nechat poradit od ostatních.

6.Nakladatelství
A tohle je ta nejtěžší část. Vydání. Existuje mnoho nakladatelství. Na stránkách najdete pokyny k "předání rukopisu". Napíšete emaily a odešlete různé info o knize a přímo ukázku z knihy. Teď už jen čekejte, jestli ji někde budou chtít.

Já jsem ve fázi psaní do wordu. Napsala už jsem nakladatelstvím, kde mi odepsali, ať pošlu až to budu mít hotové. Knihu si nechám i sama vytisknout a doufám, že to vyjde. Držím palce i vám. :)
XOXO Vicolla :)

Teď mám slovo já - MÓDNÍ TREND

10. dubna 2017 v 20:54 | Vicolla |  témata týdne

Móda, módní trendy?

Vymyslet článek na téma týdne pro mě nebylo vůbec těžké. Tohle bylo první, co mě napadlo.
Módní trendy. To je něco, co vydrží půl roku a pak rychle pomine. Například pletení z gumiček, pennyboardy, eosy, voss lahve atd. To je pár věcí, které během pár měsíců obletěly svět. A neříkejte, že nevíte, o co jde. Všichni pletli gumičky a teď jsou jen těžko k sehnání tak často, jako dříve.
A jak: Teď mám slovo já souvisí s těmito trendy? Jednoduše. Představte si, že tuto větu říkají ty věci.
Jde i o barvu léta, druh oblečení, účesů, doplňků atd. Určuje to, co si budete oblíkat, aby jste byli "moderní". Jistě chápete, co myslím. Trhy se přebývají a snaží se vymyslet něco, co se dostane do světa. Pak, když se jim to podaří, vydělávají miliony a tento produkt bude dalším trendem doby. A navíc například džíny s vysokým pasem se nosily už v minulém století a pak dlouho byli přesný opak slova moderní. Dnes je to opět in. Prostě móda se spolu s trendama vrací zpět. Přemýšlejte nad tím, jestli se až moc neřídíte dobou. Noste si oblečení, jaké se líbí VÁM, ne dnešní době!!!

Doufám že jste mě pochopili
XOXO Vicolla :)