Říjen 2017

Boj? Nový Blog?

30. října 2017 v 22:24 | Vicolla |  témata týdne
Ahoj! Zase po pár dnech tady píšu článek. Pro začátek vám chci říct, že jsem si založila nový blog, kde se o mě můžete dozvědět více informací. Takže pokud si chcete něco přečíst, nebo dozvědět taktady: https://diarybyronnie.blogspot.cz/
Ale tady s tímto blogem samozřejmě nekončím. Budu s radostí vydávat na oba :)

Teď už k tématu. Se slovem boj se mi vážou nehezké situace. Lidé bojují násilím a vždycky budou. Lidé ale bojují jiným způsobem, který mi oproti tomu násilnému přijde správný. Lidé denodenně bojují za lidská práva, bojují o život atd... Je toho spoustu a vy každej z vás co tohle čte by měl vědět, že i když bude nejhůř, nevzdávejte to protože vždycky máme věc, která stojí zato si ji vybojovat!
XOXO Vicolla

Vegani a Vegetariáni

24. října 2017 v 16:49 | Vicolla |  lifestyle
Ahoj! V tomto článku se chci zabývat tímto tématem, protože k němu mám celkem blízko. Pokud nevíte, co to je, hned to vysvětlím.
Veganství
Vegani nejí nic spojeného së zvířaty. Mimo maso nejí ani mléko, vejce, a cokoliv co obsahuje stopy zvířecích produktů. Někteří i odmítají nosit oblečení nebo boty z kůže. Důvodů je hodně. někdo nechce ubližovat zvířatům tím, že požívá jejich maso nebo tekutiny. Někdo ze zdravotních nebo jiných důvodů. Existují i různé extrémy například, že lidě jedí jen ovoce, které spadlo samo ze stromu. Nebo nechtějí chodit po trávě či květinách. To už považuju za velmi ojedinělé a přehnané případy.
Vegetariánství
Tito lidé jedí mléčné produkty a vyhýbají se jen masu. Vegerariánství je hodně rozšířené u dnešní populace. Protestují proti velkochovům a snaží se dosáhnout toho, aby se přestaly zvířata zabíjet v takové míře. Stejně jako u veganů.

Sama na to mám jednoznačný názo. Nikomu z vás ho samozřejmě nevnucuju. Myslím, že je to dobrá věc, masa máme až nadbytek a neměly by se zabíjet zvířata v takové míře. Sama bych jednou chtěla být vegetariánkou, ale zatím nemám finanční prostředky si kupovat různé náhrašky atd. A i takové mlěko se dá dobře a jednoduše nahradit sójovým nebo rýžovým mlékem. Můj tatka vlastní veganský eshop. Není to jen pro vegany ale i pro lidi, kteří chtějí jíst zdravě nebo podporují bio jídlo či kosmetiku. Kdo by chtěl tak odkaz dám na konec článku. Lidé by se měli zamyslet nad tím, co jí, ale samozřejmě je i pro mě maso neodmyslitelnou částí života. Ale vím o tom. Prosím hlasujte v anketě co si o tom myslíte. Ráda bych to věděla. Můžete mi také posílat své blogy do zpráv nebo do komentářu ráda se na ně podívám a možná zrovna o vašem zmíním v dalším článku. Udělejte si na téma svůj vlastní názor :)
XOXO Vicolla
www.veganstore.cz

Nová škola

24. října 2017 v 16:26 | Vicolla |  Diare
Ahoj! Jak už možná víte, dělala jsem v dubnu příjímačky a teď jsem konečně od září na své vysněné škole :) Měla jsem trochu strach, že budeme mít blbou třídu, ale zbytečně. Myslím, že zatím jsme si sedli skoro všichni. Kdo půjdete někdy na novou školu, neboj te se, že nezapadnete. Pokud vy se budete bavit s ostatními tak i oni budou s vámi. Většinou to tak funguje. Hned první den jsem se snažila seznámit s co nejvíce lidmi. A vyšlo to, jsem ráda, že jsem to udělala. A jak už to tak bývá, přesunula jsem se do další části mého života. Střední škola. Snad to budete všichni zvládat :)) Ať už jste na základce, střední, vysoké nebo už v práci, všude se seznamujete s novými a novými lidmi a není třeba se toho bát. Je to normální část života jako všechno.Znám totiž hodně lidí, kterým vadí se seznamovat s jinými. Jak vy to máte? Určitě mi dejte vědět do komentářů :) A chci začít při každém článku zmínit jednoho blogera, kterého třeba doporučuju. :) Snad je to dobrý nápad. Teď se s vámi loučím a zase u dalšího článku!
XOXO Vicolla

Strach? Bojim se sebe nebo ostatnich?

24. října 2017 v 10:48 | Vicolla |  témata týdne
Ahoj, nový školní rok, nové poznatky. Každý den chodím do školy. Každý den mám z něčeho strach, z písemky, když jdu večer sama domů, bojím se že přijdu pozdě... Každý se něčeho bojí ale dá se tomu postavit. Někdy se bojím i sama sebe. Co když jsem já ta co se jí někdo bojí? Nemám ráda na tohle myslet ale patří to k životu. Strach je dobrá věc. Pokud se bojíme výšek, nepolezeme na vysoký stožár a tím pádem se nám ani nic nestane. Je to způsob obrany. A teď už nechám na vás. Já se třeba bojím výšek. A čeho se bojíte vy? :)
XOXO Vicolla