Vegani a Vegetariáni

24. října 2017 v 16:49 | Vicolla |  lifestyle
Ahoj! V tomto článku se chci zabývat tímto tématem, protože k němu mám celkem blízko. Pokud nevíte, co to je, hned to vysvětlím.
Veganství
Vegani nejí nic spojeného së zvířaty. Mimo maso nejí ani mléko, vejce, a cokoliv co obsahuje stopy zvířecích produktů. Někteří i odmítají nosit oblečení nebo boty z kůže. Důvodů je hodně. někdo nechce ubližovat zvířatům tím, že požívá jejich maso nebo tekutiny. Někdo ze zdravotních nebo jiných důvodů. Existují i různé extrémy například, že lidě jedí jen ovoce, které spadlo samo ze stromu. Nebo nechtějí chodit po trávě či květinách. To už považuju za velmi ojedinělé a přehnané případy.
Vegetariánství
Tito lidé jedí mléčné produkty a vyhýbají se jen masu. Vegerariánství je hodně rozšířené u dnešní populace. Protestují proti velkochovům a snaží se dosáhnout toho, aby se přestaly zvířata zabíjet v takové míře. Stejně jako u veganů.

Sama na to mám jednoznačný názo. Nikomu z vás ho samozřejmě nevnucuju. Myslím, že je to dobrá věc, masa máme až nadbytek a neměly by se zabíjet zvířata v takové míře. Sama bych jednou chtěla být vegetariánkou, ale zatím nemám finanční prostředky si kupovat různé náhrašky atd. A i takové mlěko se dá dobře a jednoduše nahradit sójovým nebo rýžovým mlékem. Můj tatka vlastní veganský eshop. Není to jen pro vegany ale i pro lidi, kteří chtějí jíst zdravě nebo podporují bio jídlo či kosmetiku. Kdo by chtěl tak odkaz dám na konec článku. Lidé by se měli zamyslet nad tím, co jí, ale samozřejmě je i pro mě maso neodmyslitelnou částí života. Ale vím o tom. Prosím hlasujte v anketě co si o tom myslíte. Ráda bych to věděla. Můžete mi také posílat své blogy do zpráv nebo do komentářu ráda se na ně podívám a možná zrovna o vašem zmíním v dalším článku. Udělejte si na téma svůj vlastní názor :)
XOXO Vicolla
www.veganstore.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | Web | 10. dubna 2018 v 20:33 | Reagovat

Nemyslím si, že by vegetariánství nebo veganství byla dražší varianta stravování. Různé náhražky masa, mléka aj. si nemusíš vůbec pořizovat anebo výjimečně :) Hromada dobrých jídel jde i bez toho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama